wz
Welcome to Lost Heaven


Staré hry Mafia Galerie Odkazy Kuchařka
Elektronika Černé vlajky Red Dwarf Home Page SMS brány

Všechno co jste chtěli vědět o Mafii ale báli jste se zeptat

Tolik proklínané a tolik hledané neexistující casino!

Clickni pro plnou velikost

Jak to bylo doopravdy s casinem

Luciferion jako pojízdný žebřík:

Zacouvejte ke stěně. Clickni pro plnou velikost 1024x768 Přidejte plyn. Clickni pro plnou velikost 1024x768
A už jste najetí. Clickni pro plnou velikost 1024x768 Hups na kapotu a je to! Clickni pro plnou velikost 1024x768

Odstavené vozy v "Jízdě"Lassiter V16 Phaeton (jen v nočním měste)

Clickni pro plnou velikost Clickni pro plnou velikost

Lassiter_V16_Roadster

Clickni pro plnou velikost Clickni pro plnou velikost

Lassiter V16 Appolyon

Clickni pro plnou velikost Clickni pro plnou velikost

Silver Fletcher

Clickni pro plnou velikost Clickni pro plnou velikost

Bruno Speedster 851

Clickni pro plnou velikost Clickni pro plnou velikost

Bolt Truck Atlantic Export

Clickni pro plnou velikost Clickni pro plnou velikost

Tak to je ten proklínaný domek s dveřmi co zapínají všechny vozy v Jízdě

Clickni pro plnou velikost A ještě jednou tentokrát bez mapky aby byl lépe vidět

Můj pohled na Mafii II

I když krabicovou verzi Mafia II vlastním již delší dobu, podlehl jsem lákavé nabídce GameSale.cz a koupil ji i se všemi balíčky v akci za 269.- Kč. Nikdy předtím jsem herní čas nesledoval a tak mě překvapilo, že jsem Mafii II dohrál za pouhých 5 hodin, většinu cut scén jsem přeskakoval, nikoliv však důsledně všechny, pár misí jsem opakoval když jsem chtěl vyzkoušet jiný postup. Mám i většinu Playboyů , uniklo mi jich jen 6. Takže ve skutečnosti je ještě kratší. Když uvážím že hra jako novinka stála cca 1000,- zdá se mi cena poměrně přemrštěná, jistě prvotní hraní je delší, hráč sleduje cut scény aby přišel na příběh hry, hledá časopisy, může hledat zatykače, ty by však bylo lepší hledat ve volné jízdě která byla k dispozici v první Mafii, ale zde chybí. Jistě nadšenci ji dodělali a napravili tak chybu autorů, nevím však jak se popasuje se steamovou verzí zatím sem ji nezkoušel.
Nedá mi to abych více nesrovnával s původní Mafii, začneme ovládáním, to bylo úplně geniální, člověk si vystačil s minimem tlačítek a téměř vše řešil AB (action button) do auta i dveří se nastupovalo (otvíralo) pomocí stejného tlačítka a teď? Potřebujete každé zvlášť, copak i v životě otevíráte dveře od auta i od bytu jinou rukou? Jsme snad chobotnice?
OK tak dál, když dovezete auta Bruskimu nebo Derekovi sice si je vezmou, ale když za nimi přijdete nikdy pro vás nemají práci, toto je IMHO promrhaný potenciál, vždyť mohli požadovat nějaký konkrétní model a zaplatit víc, hra by byla mnohem zábavnější a integrace těchto meziher velice jednoduchá, navíc by to navazovalo na ducha první hry. Ke všemu, když se potřebujete v jedné misi zbavit kompromitovaného auta, hra vám oznámí „Toto auto není možné slisovat“ proč proboha? Zato když vjedete do lisu s policií v patách, tedy spíš v kufru, slisujete obě auta a zbylý policajt je velice rozzloben a udělí vám pokutu $50!
Mapa, radar a ukazatel hledání policií velmi připomíná GTA proč proboha? Proč nemohli zůstat u původního nápadu, nebo alespoň podobného, hra měla něco svého, originálního, proč se musí opičit? Tím nechci říci že Mafie II je špatná hra, to ne, jen je zbytečně krátká, většinu času zabere sledování cut scén, je to spíš takový interaktivní film, člověk kouká na film, pak párkrát klikne myší nebo zatlačí na šipky a sleduje další filmík. Z hraní se pomalu stává pasivní sledování obrazovky, podobně je tomu u Shadow Warriora 2013, ale o tom zas jindy a jinde (možná).
Velice mi chybí mezihry které byli v původní Mafii, hráč vytáhl Bertonemu nějaký trn z paty a hned měl nějakou odměnu, kterou si ovšem musel zasloužit. Proč se nedají dělat lepší kšeftíky mimo hlavní linii? Přitom je tam tolik možností kromě Bruskiho a Dereka i Giuseppe a Harry, určitě by se našlo něco co by se pro ně dalo udělat.
Dále spoustě hráčů chybí multiplayer, dokonce tak moc že ho začali vytvářet: M2-multiplayer.com
Přes veškeré výhrady které mám, Mafii II hraji dál, dokonce jsem posbíral všechny zatykače, ovšem s pomocí mapy na http://www.gamesradar.com/mafia-ii/ Umístění některých zatykačů jsem nasnímal a spolu s dalšími si je můžete prohlédnout zde.

Víte že:

Když v Mafii 1 Vincenzo dává Tommymu zápalnou láhev, mluví o Molotovově koktejlu, jenže ta tento název dostala až v roce 1939 za “Zimní války“ Sovětského svazu s Finskem , takže ho pod tímto názvem nemohl v roce 1930 ještě znát...

V Mafii 2 nosí dělníci bedny v přístavišti v rukou, jenže za 2 sv. války se již v USA hojně používaly palety a vysokozdvižné vozíky, tento sytém jim mimo jiné, pomohl vyhrát válku. Němci nic podobného neměli. Takže palety a vozíky ve hře nepotkáte, zato na kontejnery narazíte na každém rohu, jenže ty se začaly používat až v 50 letech...

Mafiánské odkazy

Domácí:

Zahraniční:

Mafiánské filmy:

Skuteční mafiáni:

Návrat nahoru

Jestli něco nefunguje nebo chcete víc informací tak mi napište!